W naszym portalu znajdują się przepisy na potrawy z miodem, miód w kuchni, miody w kuchni, potrawy z miodem, napoje z miodem, sosy z miodem.

ZIOŁOMIODY – są łatwe w użyciu (odpada cała manipulacja zaparzania ziół). Przygotowywane są do bezpośredniego spożycia. Posiadają wszystkie właściwości lecznicze ziół, wzbogacone są substancjami pszczelimi (enzymami, inhibinami i kwasami organicznymi) czyli związkami biologicznie czynnymi wytwarzanymi przez pszczoły. Do ich produkcji można dobierać rośliny pod względem leczniczym z nieskażonego środowiska.

RUMIANKOWY

Ziołomiód rumiankowy ma szczególne zastosowanie dla dzieci. Ma łagodny przyjemny smak.
Działa przy bolesnym ząbkowaniu i kolce jelitowej. Działa przeciw wzdęciom, kolkom, przeciwkurczowo, działa w nadkwaśności i przeciwalergicznie, pomaga przy świądzie, anginie, nieżycie nosa. Rumianek wzbogacony przez pszczoły enzymami i kwasami organicznymi pomocny jest również w schorzeniach infekcyjnych.

POKRZYWOWY

Kuracja ziołomiodem pokrzywowym wzmacnia akcję serca, działa moczopędnie oraz w leczeniu reumatyzmu stawowego i mięśniowego, pobudza także wydzielanie soku żołądkowego, ułatwia trawienie, zmniejsza stany zapalne przewodu pokarmowego, obniża poziom cukru we krwi.

GŁOGOWY

Ziołomiód głogowy może być bardzo skuteczny w zaburzeniach ciśnienia krwi oraz stwardnieniu mózgowym. Stosuje się w schorzeniach serca (postępującym osłabieniu mięśnia sercowego, zaburzeniach krążenia w starszym wieku, objawach wczesnej niewydolności w krążeniu, zwyrodnieniach i otłuszczeniach mięśnia sercowego).

NAGIETKOWY

Ziołomiód nagietkowy ze względu na wszechstronne działanie jest bardzo poszukiwany. Pomocny jest w stanach zapalnych, nieżytach żołądka, chorobie wrzodowej, zapaleniu błon śluzowych w okresach rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych jak również po usunięciu nowotworu i w niedokrwistości.

SOSNOWY

Ziołomiód sosnowy jest najbardziej rozpowszechniony. Pożywkę na ten ziołomiód  sporządza się z gałązek z igliwem ściętych wczesną wiosną. Lecznicze właściwości tego ziołomiodu polegają na wspomaganiu leczenia chorób układu oddechowego. Zawiera związki biologicznie czynne (enzymy, inhibiny i kwasy organiczne). Działa przeciwbakteryjnie, moczopędnie. wykrztuśnie w nieżytach gardła, krtani, nosa, oskrzeli. Wskazane jest ziołomiód sosnowy przetrzymywać jak najdłużej w jamie ustnej, zażywać kilka razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *