W naszym portalu znajdują się przepisy na potrawy z miodem, miód w kuchni, miody w kuchni, potrawy z miodem, napoje z miodem, sosy z miodem.

Porady

Zdrowe słodycze dla dzieci

Jeżeli myślisz, że słowa „zdrowe” i „słodycze” nie mogą iść ze sobą w parze, jesteś w błędzie. Nie musisz rezygnować z rozpieszczania dziecka smakołykami, ze strachu przed spowodowaniem nadwagi czy psuciem zębów. Idealnym rozwiązaniem zarówno dla troskliwych rodziców jak i dzieci są słodycze na bazie miodu – nie tylko smaczne, ale również zdrowe.

Na rynku znajdziemy między innymi lizaki i gumy rozpuszczalne z miodem. Lizaki są idealne dla dzieci – są słodkim i tanim produktem. Mają również dodatkowe właściwości – pozwalają bowiem na złagodzenie dolegliwości związanych z drapaniem w gardle, uczuciem suchości jamy ustnej oraz przy zaburzeniach funkcjonowania krtani i górnych dróg oddechowych.

Rozpuszczalne gumy zawierają w sobie 1 % koncentratu propolisowego, który hamuje rozwój niekorzystnych drobnoustrojów oraz podwyższa higienę w jamie ustnej. Wpływa również korzystnie na stan dziąseł, a rozpuszczalne gumy można podawać dzieciom już od 3 roku życia.

Na rynku dostępne są również cukierki z miodem manuka lub innymi jego odmianami. Nie tylko są słodką przekąską; pomogą w stanach obniżonej odporności oraz w łagodzeniu podrażnień gardła. Cukierki będą idealne nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych i osób starszych.

Kasia W.
redakcja serwisu
www.miodywkuchni.pl
redakcja@miodywkuchni.pl

Możesz również polubić…

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *