W naszym portalu znajdują się przepisy na potrawy z miodem, miód w kuchni, miody w kuchni, potrawy z miodem, napoje z miodem, sosy z miodem.

Porady

Herbata z miodem – pić czy nie?

Herbata z miodem – pić czy nie?

Już nasze babcie powtarzały, że w szybszym powrocie do zdrowia pomoże herbata z miodem bądź jedzenie czosnku. Nic dziwnego, że polecały te produkty, które były im dostępne. Obecnie o miodzie i jego właściwościach wiemy coraz więcej, warto więc nie ulegać ogólnym trendom tylko kierować się zdrowym rozsądkiem.

Herbata z miodem dla wielu osób to po prostu smaczny przysmak na zimowe chłody, inni uważają, że nic lepiej nie pomoże w walce z chorobą jak dodatek słodkiego „lekarstwa” do herbaty. Pamiętajmy jednak, że w wysokiej temperaturze miód straci swoje dobroczynne właściwości, taka herbata będzie miała zatem bardziej walory smakowe niż zdrowotne. Nie oznacza to wcale, że miód nam nie pomoże – jeśli będziemy dodawać go do lekko przestudzonej herbaty, zachowa swoje dobroczynne właściwości.

Słodzenie miodem ma również inne zalety. Jeżeli lubimy miód, warto dodawać go do herbaty zamiast cukru, ma bowiem o wiele bogatszy skład, a glukoza i fruktoza są od razu wchłaniane, bez trawienia.

Picie herbaty może uspokoić, dodać energii lub działać dobroczynnie na nasz sen. Jeżeli miód dodamy do gorącej herbaty, przez kilka minut będziemy mieli okazję wdychać fantastyczny zapach, za który odpowiadają olejki eteryczne będące w jego składzie. Herbat możemy wypić w ciągu dnia kilka, pamiętajmy jednak, aby nie było to więcej niż pięć filiżanek w myśl zasady: „Co za dużo, to nie zdrowo”. Możemy również zamiast słodzenia herbaty posmarować chleb miodem i stworzyć smaczną i pożywną kolację.

Przepisy na herbaty z miodem zależą od naszej inwencji, a egzotyczne smaki herbat z dodatkiem miodu na pewno będą bardzo smaczne.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko iść do kuchni i zagotować wodę na herbatę…

Kasia W.
redakcja serwisu
www.miodywkuchni.pl
redakcja@miodywkuchni.pl

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. pandora :

    Świetna jest herbatka z miodem smakowym http://www.miodymanuka.pl/pl/p/Miod-Manuka-MGO-250-z-ekstraktem-z-zielonej-herbaty-250-g-/155 . Podobno składniki takich miodów są odporne na temperaturę, więc chyba można je spokojnie dodawać do gorącego napoju…

  2. Moj syn pije duzo herbaty z miodem . ma 5 lat i naprawde nie choruje podczas gdy inne dzieci w zerówce zmagają siè z różnymi infekcjami. Chcialam równiez dodac ze nie jest to miód ze sklepu. Mam sprawdzone zródło np.na rynku 30 zl za litr

  3. Pić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *