W naszym portalu znajdują się przepisy na potrawy z miodem, miód w kuchni, miody w kuchni, potrawy z miodem, napoje z miodem, sosy z miodem.

Porady

Herbata z miodem

Herbata z miodem

Nie od dziś wiadomo, że herbata z miodem posiada właściwości lecznicze. Od wieków nasze babcie i mamy polecają nam herbatę z miodem za każdym razem, gdy tylko dokuczają nam symptomy przeziębienia, takie jak: katar, kaszel, ból gardła czy chrypka. Stosujemy ją także w leczeniu powiększonych migdałków podniebiennych czy zapaleniu płuc.

Miód dodany do herbaty podnosi odporność organizmu. Dzieje się tak za sprawą zawartych w miodzie enzymów, które wykazują działanie biotyczne. Jednakże bardzo ważną kwestią, o której często ludzie zapominają jest fakt, że nie wolno dodawać miodu do gorącej herbaty. Miód w temperaturze powyżej 40 stopni traci swoje właściwości mineralne i przeciwbakteryjne. Miód powinno dodawać się do herbaty dopiero wtedy, gdy ona przestygnie, czyli dopiero po ok. 3-4 minutach od zalania wrzątkiem.

Miód znacząco wpływa na smak herbaty. Niektórzy wolą na co dzień słodzić herbatę miodem niż cukrem, mimo że wcale tego dnia nie są chorzy. Po prostu miód usuwa z herbaty charakterystyczną gorycz, która nie każdemu smakuje. Słodzenie herbaty miodem jest zdrowsze dla organizmu od słodzenia cukrem, stąd też wielu z nas wybiera tę pierwszą możliwość. Gorących herbat posłodzonych miodem możemy dziennie wypić kilka (3-5).

W ubiegłym roku w Internecie pojawiła się informacja, że herbata z miodem jest świetnym środkiem na walkę z kacem. Do takich rewolucyjnych wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, a dokładnie badacze z Królewskiego Towarzystwa Chemicznego. Polecają oni po spożyciu dużej dawki alkoholu uraczyć się herbatką z miodem bądź kromką chleba z miodem, co pomoże uniknąć bólu głowy i złego samopoczucia na drugi dzień. Wpływ na to ma zawarta w miodzie fruktoza, która wpływa na szybkie wydalanie toksyn z organizmu.
Zatem kiedy w ciemne, zimowe popołudnie poczujemy się gorzej lub dopadnie nas przeziębienie, to warto sięgnąć po herbatkę z miodem. Nie dość, że świetnie smakuje, to jeszcze mamy gwarancję, że poprawi ona nasze zdrowie i samopoczucie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *